1.oszczędzanie energii

Salon jest najczęściej wykorzystywanym obszarem w przestrzeni domowej, dlatego główne światło w salonie powinno być jasne i dotykać każdego zakątka. Ale jednocześnie ważna jest również oszczędność energii.

Teraz bardziej popularne diody LED, są pojedyncze, podwójne, rzędowe, żarówki, listwy świetlne itp. dziesięć watów żarówek LED może odpowiadać mocy 70 watów, wysoka skuteczność świetlna, temperatura barwowa 3000K-3500K (światło żółte ), 4000 K-4500 K (ciepłe białe światło) i 5000 K-6500 K (białe światło).

Główna lampa powinna nie tylko mieć dobre oświetlenie, ale także oszczędzać energię i energię elektryczną oraz nie emitować zbyt dużo ciepła, dlatego bardziej odpowiedni jest żyrandol wielogłowicowy, w którym można zamontować żarówki LED. Większość źródeł światła LED to standardowe gniazda śrubowe, natomiast żyrandole mają różne średnice, jeden jest standardowy, E27 z dużymi, E14 z małymi, jeden niestandardowy, G4 i G9, zwróć uwagę przy wyborze.

Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że jeśli zdecydujesz się na płaskie oświetlenie sufitowe, spróbuj wybrać płynne ściemnianie za pomocą pilota, aby siedząc na kanapie i oglądając telewizję, można było dostosować światło do odpowiedniej jasności. do oglądania telewizji bez wstawania. Jeśli Twój dom jest inteligentny, łatwiej będzie nim sterować.

Kupując żarówki LED do oświetlenia głównego w salonie, należy zauważyć, że niektóre produkty mają na opakowaniu etykiety dotyczące efektywności energetycznej, a produkty spełniają wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Jednocześnie dopiero wtedy, gdy lekki preparat osiągnie określony poziom, a średni czas życia przekroczy 8000 godzin, etykieta może być wystawiona.

Model światła LED posiada do wyboru trzy podstawowe barwy światła: światło żółte, światło białe ciepło i światło białe.Jeśli jest podzielone, do wyboru są również barwy kolorowe takie jak światło niebieskie, światło czerwone i światło zielone. Większość ludzi uważa, że ​​białe światło jest zimniejsze, a żółte cieplejsze.Użytkownicy mogą wybrać barwę światła, która będzie pasować do wyposażenia domu według własnych upodobań.

2.Rozważ czyszczenie

Gdy lampa sufitowa się zaświeci, nastąpi reakcja elektromagnetyczna. Nie tylko łatwo wchłania kurz w powietrzu, ale także powoduje zawroty głowy u niektórych małych latających owadów, które nie mogą znaleźć północy i ciągle uderzają w korpus lampy.

A piękne żyrandole mają skomplikowane kształty i abażury.Jeśli zostawisz je w spokoju na pół roku, żarówki pokryją się kurzem i trupami owadów.Pozłacane słupy i podstawy lamp mogą zacząć rdzewieć i odpadać z farby, a abażury też pokryją się kurzem, a gdy robi się ciemniej, wydaje się, że cały dom stracił witalność,

Nieuważne czyszczenie lamp i lampionów to także marnotrawstwo energii elektrycznej, bo nieoczyszczona żarówka i lampa, tej samej mocy, jasność oświetlenia spadnie o 30% w drugim roku.

Ale wiele osób doświadczyło wstydu związanego z wymianą i czyszczeniem lamp sufitowych. Wejdź na stół, wejdź na krzesło, trzymaj głowę 90 stopni, podnieś ręce nad głowę do sufitu o wysokości 2,5 metra lub nawet wyżej.

Dlatego wybierając lampę główną musimy wziąć pod uwagę wygodę wymiany i czyszczenia. Konstrukcja głównego światła jest tak prosta, jak to tylko możliwe, a instalacja jest wygodna, dzięki czemu jest wygodna do załadunku i rozładunku oraz do codziennego czyszczenia i konserwacji.

Jeśli nie chcesz go czyścić lub otoczenie jest słabe, powinieneś rozważyć orientację głównego światła. Najlepiej wybrać lampę główną skierowaną w dół lub lampę sufitową o prostym kształcie, ponieważ światło główne skierowane w górę łatwo gromadzi kurz i jest bardzo kłopotliwe w myciu.

3.Współczynnik bezpieczeństwa

Wybierając główną lampę, nie należy ślepo chcieć taniości, ale najpierw przyjrzeć się jej jakości i sprawdzić, czy świadectwo jakości i świadectwo zgodności są kompletne. Czasami najdroższe niekoniecznie jest najlepsze, ale zbyt tanie jest często złe. Wiele tanich głównych świateł jest słabej jakości, a ukryte niebezpieczeństwa są często nieskończone, a skutki pożaru będą katastrofalne.

Luksusowe żyrandole nadają się na ogół do domów dwupoziomowych i willi, a proste latarnie na niskie napięcie nadają się do ogólnych rezydencji. Najdroższe i najdroższe są żyrandole kryształowe w całości z miedzi, ale jest bardzo niewiele naprawdę autentycznych żyrandoli kryształowych.

Ponadto haczyk żyrandola jest również bardzo ważny i musi być w stanie udźwignąć od 6 do 8 razy więcej, w przeciwnym razie istnieje niebezpieczeństwo upadku żyrandola i zranienia ludzi. Jeśli żyrandol waży mniej niż kilogram, możesz rozważyć użycie elastycznego drutu do zawieszenia go, ale kryształowy żyrandol powyżej kilograma musi być zainstalowany z wiszącym łańcuszkiem. Używając stalowej rury do podnoszenia, należy zauważyć, że wewnętrzna średnica nie powinna być mniejsza niż 1 cm, a stalowa rura wystarczająco duża może wytrzymać grawitację kryształowego żyrandola pod względem struktury fizycznej.

Jeśli chodzi o lampę sufitową do salonu, ze względu na różne materiały, przy wyborze postaraj się wybrać lampę sufitową wykonaną z materiałów, które nie ulegają łatwo uszkodzeniu. Aby uniknąć rozbicia i uszkodzenia ciał obcych, takich jak szklana osłona, powodujących przypadkowe obrażenia osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *