Nie będzie przesadą stwierdzenie, że sofa stanowi połowę duszy salonu, jeśli nie zostanie dobrze dobrana, nie będzie dobrze wyglądać lub czuć się niekomfortowo, co sprawi, że po wprowadzeniu się poczujesz się nieszczęśliwy.
Cierpiałam również na ból przy wyborze sofy.Starałam się podsumować te 4 punkty i nauczyć Cię, jak wybrać najbardziej odpowiednią sofę dla siebie!

1.Wybierz wypełnienie

Bardzo ważne jest, aby przyjrzeć się farszowi, który wypełnia sofę. Dobre wyściełanie może sprawić, że ludzie będą wygodnie siedzieć, dobrze się owijają i mają dobrą sprężystość. Słabe wypełniacze trudno jest odskoczyć, gdy usiądą, a z czasem zapadają się.

Obecnie sofy na rynku są w zasadzie wypełnione w następujących formach:
①Gąbka: bawełna lalka, gąbka o niskiej gęstości. To są winowajcy upadku, staraj się nie wybierać tego materiału. Zaleca się wybór gąbki odbicia o dużej gęstości 45D, która jest umiarkowanie miękka i twarda i niełatwo się zwija;
②Górne wypełnienie: lateks lub puch. Nieco wyższej klasy sofa nie będzie używała pełnej gąbki, ale gąbkową podstawę z warstwą lateksu lub puchu na wierzchu.

Lateks daje uczucie miękkości i dobrą przepuszczalność powietrza, ale jest duża różnica między dobrem a złem.Jeśli zawartość lateksu jest niska, łatwo się starzeć i żużlować po długim czasie.Najlepiej wybrać naturalny lateks z zawartość ponad 80%.

Materiał puchowy jest miękki, odkształcenie jest niewielkie po długotrwałym użytkowaniu, działa wentylacja i stała temperatura.

2.Wybierz wsparcie dolnej gąbki

Podparciem gąbki dolnej jest głównie sprężyna na dnie. Teraz wysokiej jakości sofy na rynku to wszystkie niezależne sprężyny, w których może siedzieć wiele osób i nie będą przeszkadzać innym. Jeśli nie wybierzesz niezależnej sprężyny, możesz również wybrać tę formę węża + bandaż. Zaleca się, aby nie wybierać sofy z samymi sprężynami serpentynowymi lub samymi bandażami na dole, podparcie nie wystarczy, a po pół roku zapadnie się i straci kształt. Pamiętaj, aby używać tkaniny parasolowej, która jest rodzajem tkaniny parasolowej, która ma wyższą trwałość i odporność na korozję i może być używana przez ponad dziesięć lat bez obaw o uszkodzenie.

3.Wybierz ramę sofy

Jeśli nie ma problemu z jakością ramy sofy, wiele sklepów bezpośrednio usunie owiniętą tkaninę, aby użytkownicy mogli zobaczyć i uwierzyć, co jest oczywiście dobrym osądem. Ale wciąż jest wielu pozbawionych skrupułów kupców, którzy szczelnie zawiną ramę do środka, aby nic nie było widać. W tym momencie trzeba uważać i zwracać uwagę na to, czy sofa będzie połączeniem różnorodnego drewna, przerobionych starych mebli i deski. Sofy w tych trzech przypadkach mają na ogół słabą siłę trzymania gwoździ i łatwo się odkształcają. Po dłuższym siedzeniu mogą wydawać nienormalne dźwięki, a ich jakość jest bardzo niepokojąca.

Dlatego stelaż musi być wykonany z litego drewna, obecnie lepszym na rynku jest modrzew, który charakteryzuje się dobrą stabilnością i długim czasem użytkowania. Zwróć przy tym uwagę na blizny na powierzchni drewna – im mniej tym lepiej, najlepiej żeby było gładkie ze wszystkich stron, co oznacza, że ​​szlifowanie jest w porządku, a producent jest bardziej formalny.

4.Wybierz kolor sofy

Niezależnie od tego, czy jest to skóra czy tkanina, jasne kolory nie są zalecane.Chociaż zdjęcia wyglądają dobrze, to po tygodniowym wyjściu jest w zasadzie brudne, więc nie nadaje się do długotrwałego życia.

5.Wybierz wysokość siedziska sofy

Wysokość siedziska 40-45 cm to normalny rozmiar, po tym, jak ludzie usiądą, ich kolana i uda są na tym samym poziomie i nie będą odczuwać zmęczenia. Oczywiście nie jest to absolutne. Na przykład niektóre sofy mają głębokie siedzisko, a ich wysokość może być krótsza. Musisz sam spróbować, aby dowiedzieć się, który z nich Ci się podoba.

Na podstawie akceptowalnego kształtu wybierz wysokość nogi sofy 15 cm, która jest wygodna do czyszczenia i higieny. Możesz również wybrać sofę, której stelaż od spodu dotyka bezpośrednio podłoża i nie ma higienicznego martwego kąta.

6.Komfort i piękno sofy

Zgodnie z doświadczeniem poprzednich kandydatów w wyborze sof, naprawdę trudno jest współistnieć z wygodą i pięknem!
Cechy wygodniejszej sofy to: wysokość oparcia ponad 55cm, jest podparcie lędźwiowe, ale jest wzdęte i wygląd przeciętny;
Cechy dobrze wyglądającej sofy są następujące: na przykład sofa w stylu japońskim, sofa z tofu itp. nie jest wzdęta, ale wysokość siedziska jest ograniczona, a komfort nie jest dobry.

Rodzajów sof jest tak wiele, poza wypełnieniem, stelażem i innymi kwestiami, najważniejszy jest kształt, wygląd i wygoda. Ogólnie rzecz biorąc, trudno jest mieć wszystkie trzy.
W ostatecznym rozrachunku nadal musisz szanować własne potrzeby, widzieć, próbować, dotykać i wybierać to, co lubisz. Mam nadzieję, że dzisiaj godzina szósta może ci pomóc~

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *