1.Rezerwacja gniazd

Częstość korzystania z urządzeń elektrycznych w kuchni jest nadal dość duża, więc gniazdko musi być odpowiednio zarezerwowane do użytku.Gdzie należy wziąć pod uwagę lokalizację gniazdka?

TOP1: Pod zlewem Generalnie możemy rozważyć pozostawienie dwóch, ponieważ jest wiele oczyszczaczy wody lub pojemników na śmieci, które muszą być włączone. Zarezerwuj dwa pod zlewem, aby zaspokoić jedną z bardziej funkcjonalnych potrzeb.

TOP2: Lokalizacja za zmywarką. Ponieważ coraz więcej rodzin jest wyposażonych w taką funkcję jak zmywarka, zaczęła ona wkraczać w nasze życie, podobnie jak pralka w naszej rodzinie. Wtedy zmywarka również musi zarezerwować gniazdka, a także musi zarezerwować taką funkcję odpływu i poboru wody.

TOP3: Nad okapem kuchennym. Jeśli zapomnisz pozostawić gniazdko w tej pozycji, okap może nie być używany później.

TOP4: Lokalizacja gazowego podgrzewacza wody. Później wygodnie jest zainstalować podgrzewacz wody na gaz ziemny.

TOP5: Cały stół operacyjny. Niektóre urządzenia do gotowania ryżu, czajniki, ekspresy do kawy itp. to lokalizacje tych gniazd na blatach. Ten określa liczbę tych gniazd na podstawie niektórych urządzeń elektrycznych w każdym gospodarstwie domowym.

Należy jednak pamiętać, że znajdujemy się na powierzchni roboczej, a zarezerwowane gniazdko musi znajdować się z dala od obszaru naszego pieca. Zachowaj odległość większą niż 20 cm, ponieważ gniazdko jest dość niebezpieczne dla otwartego ognia, dlatego rezerwując gniazdka, należy trzymać się z dala od otwartego ognia.

2.Projekt ukrytych świateł czujnikowych

To jest coś, co wiele rodzin może przeoczyć. Szczególnie w nocy, kiedy pracujemy w kuchni, czasami odwracamy się plecami do źródła światła, zasłaniając nam widok.
Jeśli ustawimy taką konstrukcję z ukrytym czujnikiem pod szafką, nie będzie ona w nocy niewidoczna na blacie kuchennym, co będzie ładnie wyglądać i może stworzyć klimat kuchni.

3.Styl życia w kuchni

W naszym tradycyjnym myśleniu kuchnia jest właśnie taką przestrzenią do gotowania. Ale ponieważ jakość naszego życia jest coraz wyższa, a nasze czasy się zmieniają, kuchnia stała się podstawowym miejscem społecznym całej naszej rodziny i to właśnie przestrzeń skraca dystans dzielący nas od członków rodziny.

Dlatego też to, jak zaplanować konfigurację przestrzeni kuchennej, różne podziały funkcjonalne i konfiguracje, decyduje także o tym, czy możemy odczuć szczęście, jakie przynosi nam takie życie. Dlatego przy projektowaniu kuchni kierunkiem naszego projektowania powinno być spełnienie podstawowych warunków funkcjonalnych i staranie się, aby wszyscy członkowie rodziny uczestniczyli w gotowaniu.W momencie posiłku pojawia się smak jak zjazd rodzinny podczas chińskiego Nowego Roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *