Lampa wisząca z puszki

Lampa wisząca w puszce to łatwy sposób na rozjaśnienie pokoju, a opcje stylu są prawie nieograniczone. Od eleganckich i minimalistycznych po kradnące sceny i rzeźbiarskie, te oprawy mogą podnieść wygląd każdej przestrzeni.

Większość lamp wiszących nie jest przeznaczona do zalewania przestrzeni dużą jasnością, a wybrana ilość oświetlenia będzie zależeć od tego, ile światła potrzebujesz w swoim domu. Ogólnie rzecz biorąc, chcesz dążyć do 2 watów na stopę kwadratową pokoju.

Jeśli masz duży rodzinny stół obiadowy, który jest dobrze wykorzystywany do spotkań, rozważ umieszczenie dwóch lub więcej lamp wiszących po obu stronach stołu, co może wyeliminować potrzebę stosowania szafek nocnych i lampek do czytania. Możesz także ustawić kilka zawieszek nad większą wyspą kuchenną, aby stworzyć poczucie wielkości i dużo miejsca na blacie do przygotowywania posiłków.

Wiele lamp wiszących zawiera płytę sufitową, która jest wpuszczana w sufit i pozwala oprawie zwisać nad obszarem, który chcesz oświetlić. Płytę można przykryć płytą gipsowo-kartonową, aby ukryć ją przed wzrokiem, lub można użyć ozdobnej listwy, aby ulepszyć projekt Twojej przestrzeni. Możesz również znaleźć lampy wiszące z długimi przewodami, które po prostu podłącza się do gniazdka ściennego, co może być świetną opcją dla tych, którzy chcą dodać wygodę oświetlenia wiszącego bez wydatków i bólu związanego z dodawaniem okablowania w suficie.

Wisiorki są często wykonane ze szkła, metalu lub plastiku, a wybrany materiał klosza może mieć wpływ na oświetlenie. Na przykład przezroczyste szkło rozprasza światło we wszystkich kierunkach i dobrze sprawdza się w pomieszczeniach, w których chcesz uzyskać delikatny blask. Ciemniejsze odcienie zapewniają bardziej dramatyczny wygląd, a metale z błyszczącymi wykończeniami, takie jak chrom i szczotkowany nikiel, mogą poprawić estetykę współczesnego lub przejściowego projektu.

Zakrzywiony klosz kopuły w połączeniu z żarówką LED w tej lampie wiszącej Gemma z Artykułu łączy przyciągający wzrok wygląd z nowoczesną efektywnością energetyczną. Lampa wisząca jest dostępna w trzech wersjach kolorystycznych, dzięki czemu możesz dopasować ją do swojego wystroju lub postawić na uderzający kontrast z resztą elementów pokoju.

Możesz również znaleźć lampy wiszące, które mają bardziej wyszukaną metalową ramę, która działa jako wizualny element projektu. Na przykład ta lampa Bluff City firmy Artemide łączy tradycyjny styl lampy wiszącej z drucianą klatką, co czyni ją atrakcyjnym wyborem dla domów, które skłaniają się ku stylom industrialnym lub przejściowym.

Wisiorek w kształcie koła pasowego to kolejna opcja, która może pomóc w oświetleniu miejsca pracy, takiego jak wyspa kuchenna. Uchwyt koła pasowego umożliwia obniżenie urządzenia do wysokości siekania, a następnie podniesienie go ponownie, gdy jesteś gotowy do kontynuowania zadania, takiego jak gotowanie lub praca domowa.

Jeśli masz już nudną wbudowaną puszkę w swojej przestrzeni, zamień ją w lampę wiszącą za pomocą tego prostego zestawu do konwersji firmy Globe Electric. Zestaw zawiera przewodowy adapter, który wkręca się w istniejące gniazdo i baldachim, który zakrywa to wszystko, który można kupić osobno, jeśli masz na myśli konkretny kolor lub styl dla swojej przestrzeni.