Krzesła takie jak pufy są wyjątkowym i wszechstronnym dodatkiem do każdej przestrzeni życiowej. Te wygodne leżaki doskonale nadają się do spania lub oglądania filmów z przyjaciółmi, a ponadto są dostępne w różnych rozmiarach, aby idealnie pasowały do Twojej przestrzeni.

Odpowiedni rozmiar dla Ciebie to kwestia wygody i budżetu. Jeśli masz mało miejsca, poszukaj worka fasoli o szerokości około 37 cali, który wygodnie zmieści się w pokoju bez zajmowania zbyt dużej ilości cennej nieruchomości.

Te, które są mniejsze lub większe niż ten zakres, nadal będą zapewniać duże wsparcie, ale mogą nie być tak wygodne do leżenia.

Jeśli szukasz krzesła, które będzie służyć przez lata, rozważ takie z wysokiej jakości materiałami i konstrukcją. Najlepsze są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i przyjaznych dla środowiska, często mają mocne szwy, wzmocnione szwy i solidne zamki błyskawiczne, które z czasem zwiększą ich trwałość.

Ponadto szukaj materiału, który jest łatwy do czyszczenia (zwłaszcza jeśli masz dzieci lub zwierzęta, które uwielbiają na nich siedzieć). Niektóre krzesła z workami fasolowymi mogą ulec poplamieniu, więc zdejmowane pokrycie będzie dobrym pomysłem na utrzymanie mebli w doskonałym stanie.

Wypełnienie: Rodzaj wypełnienia zastosowanego w fotelu z pufą określi poziom wsparcia, jaki oferuje. Ogólnie rzecz biorąc, krzesła wypełnione fasolą lub koralikami są mniej podtrzymujące niż krzesła wypełnione pianką, ponieważ z czasem łatwiej się spłaszczają.

Z tego powodu należy zawsze sprawdzać, czy wypełnienie nowego krzesła jest wysokiej jakości i nie będzie się ściskać ani spłaszczać z upływem czasu. Poza tym wypełnienie powinno również spełniać normy przeciwpożarowe i nie wydzielać toksycznych oparów w kontakcie z ciepłem lub płomieniem.

Pianka: Częsty wybór wypełnienia dla krzeseł z pufami, pianka może być nieco bardziej lotna niż inne rodzaje wypełnień, więc warto o nią zadbać i upewnić się, że tkanina jest wystarczająco trwała, aby chronić piankę przed narażeniem na ciepło i tlen/powietrze.

Rozdrobniona pianka zapamiętująca kształt: jeśli szukasz torby z fasolą, która jest bardziej wspierająca, rozdrobniona pianka zapamiętująca kształt jest najlepszym rozwiązaniem. Te rozdrobnione pianki poliuretanowe są zwykle droższe niż inne rodzaje wypełnień, ale mogą dopasowywać się do kształtu ciała i zapewniać pewien poziom podparcia pleców.

Będziesz jednak musiał regularnie obracać i puchnąć rozdrobnione krzesło z pianki z pamięcią kształtu. Mogą być również dość trudne do skonfigurowania, ponieważ wymagają specjalnych narzędzi montażowych i odrobiny smaru łokciowego.

Krzesło z grubym, nadającym się do prania w pralce pokrowcem szenilowym to dobry wybór, ponieważ może wytrzymać intensywne użytkowanie i skakanie na nim wielu dzieci przez lata. Ten rodzaj pufy ma również większą strukturę niż tradycyjne krzesła wypełnione koralikami, dzięki czemu jest bardziej podtrzymujący i wygodny do leżenia.

Skóra: Istnieje wiele opcji w kategorii skórzanych foteli z fasolą, a najlepszym sposobem na znalezienie idealnego jest przetestowanie go we własnym domu. Jeśli nie masz pewności, jaki kolor lub styl wybrać, spróbuj wyszukać recenzje na Amazon, gdzie użytkownicy dzielą się swoimi doświadczeniami z różnymi rodzajami foteli typu bean bag.