three glasses

Jednym z najważniejszych elementów dobrze wykonanej dekoracji stołu jest ustawienie szklanek. Niezależnie od tego, czy zabawiasz gości, czy po prostu próbujesz nadać odpowiedni ton kolacji, będziesz chciał wiedzieć, jak prawidłowo rozłożyć trzy szklanki. Układ może się różnić w zależności od osoby, ale jest kilka rzeczy, które możesz wykorzystać, aby podjąć decyzję.

Najłatwiejszym sposobem ułożenia zestawu trzech szklanek jest wykonanie trójkąta. Możesz zaoszczędzić miejsce, ustawiając szklankę do wody pośrodku trójkąta, z kieliszkami do czerwonego i białego wina po obu stronach. Jednak prawdopodobnie okaże się, że ten układ nie wygląda tak dobrze, jak pełny trójkątny zestaw.

Bardziej złożonym, ale wciąż eleganckim sposobem ustawienia trzech szklanek jest użycie konfiguracji ukośnej. Jest to świetna opcja, jeśli masz dużo dostępnej przestrzeni i nie masz nic przeciwko poświęceniu projektu.

Inną alternatywą jest konfiguracja w kształcie rombu. Jest to podobne do kształtu trójkąta, z wyjątkiem tego, że szklanka wody jest umieszczona nieco w lewo. Powinien być ustawiony w tej samej kolejności co kieliszki do wina czerwonego i białego, ale nieco niżej i bliżej środka stołu.

Oczywiście możesz również wybrać bardziej tradycyjny układ w linii prostej. Szklanka do wody oraz kieliszki do czerwonego i białego wina są umieszczone nieco powyżej noża i talerza. Jeśli masz bardziej formalną kolację, prawdopodobnie będziesz mieć jeszcze kilka kieliszków, na przykład kieliszek do szampana i kieliszek do wina deserowego. Ogólnie rzecz biorąc, dobrze jest mieć wszystkie napoje w tym samym miejscu, aby nie musieć grzebać w ostatniej chwili.

Bardziej złożoną wersją zestawu trzech szklanek jest użycie układu w kształcie rombu. W tym przypadku szklanka wody jest umieszczona wyżej i dalej od środka stołu niż pozostałe dwie szklanki. Z drugiej strony kieliszki do wina czerwonego i białego są umieszczone niżej i bliżej środka niż kieliszki do wody.

Najbardziej logicznym podejściem jest ustawienie okularów w kolejności, w jakiej będą używane. Zazwyczaj najpierw podaje się sherry i białe wino, następnie czerwone wino, a następnie szampan. Jeśli chodzi o inne napoje, będziesz musiał dowiedzieć się, który najlepiej pasuje do imprezy. Podczas gdy szampan jest zwykle podawany jako ostatni, aby wznieść toast za posiłek, zwykle dobrym akcentem jest podanie go kilka minut przed daniem głównym.

Zestaw trzech szklanek można ułożyć na kilka innych sposobów. W zależności od okazji możesz mieć kilka więcej niż trzy, ale najważniejszą praktyczną zasadą jest to, że powinieneś mieć co najmniej dwa. W przypadku bardziej swobodnego spotkania będziesz chciał mieć tylko jeden. Niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz, nigdy nie powinieneś grzebać w szklankach podczas posiłku.