Salon to jedno z miejsc w domu, w którym członkowie rodziny spędzają najdłużej czas. To nie tylko centrum aktywności całej rodziny, centrum komunikacji, ale także miejsce przyjmowania bliskich i przyjaciół.Lampa do salonu to rdzeń oświetlenia całego domu. Po wyborze lampy głównej salonu ustalany jest kształt lamp w pozostałych pomieszczeniach.

Dlatego przy wyborze lamp do salonu należy wybierać i dobrze się zastanowić, zwłaszcza gdy duży salon potrzebuje wielokrotnego oświetlenia. Główne światło znajdujące się pośrodku jest jeszcze bardziej szczegółowe w zakupie. Dobra lampa może zapewnić dobry nastrój przez cały dzień.

Zgodnie z powierzchnią i wysokością salonu

Średnica: Ogólnie rzecz biorąc, w salonie zasadniczo wykorzystuje się hojny i jasny żyrandol lub lampę sufitową jako główne światło, z różnorodnym innym oświetleniem pomocniczym, takim jak lampy podłogowe, lampy stołowe, kinkiety, oprawy typu downlight, reflektory, listwy świetlne, świetlówki Czekaj.

Wybierając główną lampę do salonu, konsumenci muszą w pełni uwzględnić stałe czynniki, takie jak wysokość i powierzchnia salonu, aby kupić lampy:

Wzór: (długość wewnętrzna + szerokość wewnętrzna) / 12 = średnica lampy (m); na przykład: jeśli długość wewnętrzna wynosi 6 metrów, a szerokość 4 metry, to średnica lampy nie powinna być większa niż (6+ 4)/12 = 0,83 m i należy ją regulować w czasie.Średnica lampy nie powinna być większa niż 83 cm.

Wysokość: Jeśli wysokość netto salonu jest większa niż 3 metry, zaleca się użycie żyrandola z trzema do pięciu głowami lub większego okrągłego żyrandola, który może sprawić, że salon będzie wyglądał wspaniale, ale nie jest odpowiedni do użyj wszystkich żyrandoli z rozsyłem światła skierowanym w dół. Spraw, aby górna przestrzeń również miała określoną jasność, aby zmniejszyć różnicę jasności między górną i dolną przestrzenią.

Jeśli w świetle wysokość salonu wynosi 2,7-3,0 m, należy zastosować żyrandole średniej klasy, takie jak żyrandole wielogłowicowe o wysokości korpusu lampy mniejszej niż 60 cm oraz wysokiej jakości lampy sufitowe o nieco większych parametrach, salon będzie wyglądał jasno i hojnie, z poczuciem czasu .

Kształt: w zależności od wielkości powierzchni salonu rozważ wybór różnych głównych kształtów lamp.

Jeśli powierzchnia salonu wynosi około 15-20 metrów kwadratowych, zaleca się zainstalowanie lampy sufitowej jako głównego światła, aby zarezerwować więcej przestrzeni wizualnej w salonie i nie wydawać się zatłoczona, a następnie dodać trochę downlightów, reflektorów i lampy podłogowe jako pomocnicze, efekt jest bardziej widoczny.

Jeśli powierzchnia salonu wynosi 20-30 metrów kwadratowych, możesz rozważyć zainstalowanie niektórych lamp sufitowych o stosunkowo dużych korpusach lub chińskich lamp z owczej skóry lub kryształowych lamp sufitowych, a także pasków świetlnych LED lub lamp T5 w ciemnych rowkach.

Jeśli jest to większy salon lub pusta willa, możesz wybrać duże żyrandole kryształowe lub żyrandole miedziane w stylu europejskim.Tutaj należy rozważyć wybór 2-4 warstwowego korpusu, który lepiej odda atmosferę panującą w pomieszczeniu. pokój dzienny Spraw, aby pusty hol wyglądał na pełny i żywy.

Styl jest zunifikowany z ogólną dekoracją domu

Nowoczesna dekoracja domu zwraca uwagę na całościowy, dopasowany design, wśród których główna lampa w salonie pełni rolę wykończenia w ogólnej dekoracji domu.

Lampy: głównie od kształtu i oświetlenia, aby pokazać jego artystyczny efekt świetlny.Kupując domowe lampy główne, zwróć uwagę, czy kolor i kształt lamp jest spójny z ogólnym stylem dekoracji i czy oświetlenie można zintegrować z całością środowisko domowe Bardzo ważne jest, aby móc się dopasowywać i uzupełniać.

Układ i kształt wszystkich lamp i latarni musi być ściśle dopasowany do stylu architektonicznego, kierunku i kształtu rezydencji.Prostokątny salon najlepiej jest wyposażony w prostokątne lampy sufitowe lub prostokątne żyrandole, natomiast okrągłe i kwadratowe salony mogą być wyposażone z prostokątnymi lampami sufitowymi lub prostokątnymi żyrandolami, okrągłymi lampami sufitowymi, kwadratowymi lampami sufitowymi i okrągłymi wisiorkami.

Żyrandol nie może być oddzielony od całości budynku, dlatego przy zakupie głównej lampy do salonu należy w pełni uwzględnić układ całego salonu i styl samego budynku. Na przykład prostokątny salon z drewnianą ścianą, drewnianą szafką i ostatnim blatem nadaje się do zainstalowania prostokątnej drewnianej lampy głównej, prostokątny salon wyposażony w zegarek z kutego żelaza, szklany stół jadalny i krzesła z żelaznej rury, oraz żyrandol wykonany z prostokątnej żelaznej rury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *