1.Linia operacyjna kuchni

Kiedy zwykle projektujemy linię działania kuchni, projektujemy kuchnię wokół sekwencji i ruchu linii → weź, umyj, pokrój, usmaż i wyjmij. Poprzez ustawienie pozycji lodówki, pozycji mycia warzyw, pozycji krojenia warzyw, pozycji gotowania warzyw oraz pozycji podawania posiłków układane są wymagane linie, które są wygodne w obsłudze i wydajne w użytkowaniu.

Jednak nie wszystkie kuchnie mogą sprostać takiej linii działania. Dlatego przy projektowaniu należy zwrócić uwagę na pewne szczegóły, np. umywalkę należy zaprojektować w miejscu, w którym okna są dobrze doświetlone. Piec powinien znajdować się jak najbliżej pozycji komina, aby efekt odprowadzenia dymu był lepszy. Zarezerwuj trochę miejsca po lewej stronie zlewu, aby lepiej przechowywać naczynia do mycia podczas mycia warzyw.

2.Projekt szafki

Najczęściej używamy w kuchni blatu szafki.

Przede wszystkim blaty szafek są podzielone na strefę przygotowania i strefę gotowania.W rzeczywistości w większości rodzin wysokość blatów w całej kuchni jest taka sama. Ale to jest problem, znajomi gotujący w domu na pewno będą mieli takie doświadczenie, myjąc lub siekając warzywa zawsze się pochylają.

Ta sytuacja pokazuje, że wysokość blatu w obszarze mycia warzyw i obszarze przygotowywania warzyw musi być wyższa, a rozsądnym projektem powinno być, aby obszar przygotowywania warzyw był wyższy niż obszar gotowania. Generalnie wysokość stołu w obszarze przygotowywania wynosi 880 mm, a wysokość stołu w obszarze gotowania to 780 mm.

3.Pasek zatrzymujący wodę

Listwa zatrzymująca wodę jest również bardzo ważnym elementem konstrukcyjnym blatu szafki.
Dlaczego podłoga w naszej kuchni jest zawsze mokra? Bo gdy myliśmy warzywa na blacie w okolicy przystawki, część wody spłynęła z blatu na ziemię. Cóż, gdybyśmy zrobili tutaj taki bar z wodą, podłoga w kuchni nie zawsze byłaby jak taki staw rybny.

4.Pasek zatrzUmywalka nablatowa

W wielu domach krawędź zlewu kuchennego i umywalki to zawsze ciemne koło. W rzeczywistości jest to spowodowane kółkiem kleju do szkła w okolicy zlewu, po dłuższym czasie zrobi się czarny, więc jest brzydki. Po drugie, aby rozważyć lepsze czyszczenie, każdą jakość wody i pozostałości na blacie można bezpośrednio wytrzeć do zlewu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *