brązowy pierścionek

Niezależnie od tego, czy szukasz niedrogiej alternatywy dla złota, czy chcesz znaleźć coś w stylu vintage, biżuteria z brązu to świetny wybór. Ten metal jest twardym stopem, który jest również piękny i wszechstronny. W rzeczywistości był używany do produkcji biżuterii i broni od wieków. Możesz także wybierać spośród wielu stylów i wzorów, aby dopasować je do swojego stylu i gustu.

Brąz to stop miedzi i cyny. Zawartość miedzi w tego rodzaju biżuterii sprawia, że jest ona podatna na matowienie. Wynika to ze sposobu, w jaki reaguje z wilgocią i powietrzem. Jednak matowienie nie stanowi problemu, jeśli wykonasz kilka prostych kroków, aby Twoja biżuteria z brązu wyglądała jak nowa.

Pierwszym krokiem do zapobiegania matowieniu jest wyczyszczenie biżuterii z brązu. Użyj szmatki do polerowania, aby zetrzeć brud lub oleje. Następnie nałóż trochę wosku, aby zabezpieczyć biżuterię. Pomoże to zapobiec kontaktowi brązu ze skórą. Wosk nada jej błyszczące i ochronne wykończenie.

Aby pozbyć się wszelkich przebarwień, pierścionek można natrzeć niewielką ilością soku z cytryny lub sody oczyszczonej. Pozostaw pastę na biżuterii na kilka minut, a następnie delikatnie wyczyść miękką ściereczką. Możesz także spróbować łagodnego roztworu mydła i wody do czyszczenia. Pomoże to usunąć wszelkie chelaty miedzi.

Pierścionki z brązu można znaleźć w sklepach na całym świecie. Niektóre z nich są tworzone z różnych kamieni szlachetnych. Możesz zdecydować się na pierścionek z prostym wytrawionym wzorem lub taki, który zawiera kamień osadzony w brązie. Te pierścionki to świetny sposób na dodanie odrobiny glamour do twojego zestawu.

Biżuterię z brązu można również kupić online. Na Etsy znajdziesz szeroką gamę elementów z brązu, a także konkurencyjne ceny. To doskonały sposób na znalezienie wyjątkowych i pięknych przedmiotów, których nie znajdziesz w lokalnym domu towarowym. Możesz również zajrzeć do internetowych sklepów jubilerskich, aby znaleźć biżuterię z brązu w szerszym zakresie stylów i rozmiarów. Przekonasz się, że pierścionek z brązu może być użyty do dodania odrobiny koloru do twojego stroju lub może być noszony jako akcent bardziej formalnego stroju.

Możesz również zrobić własny środek do czyszczenia biżuterii, mieszając sodę oczyszczoną i sok z cytryny. Spowoduje to utworzenie pasty, którą można nałożyć na biżuterię z brązu po jej wysuszeniu. Nie tylko oczyści brąz, ale także pozostawi piękny odcień cytryny lub puder o cytrynowym zapachu.

Dobrym pomysłem jest również zamknięcie biżuterii z brązu w plastikowej torebce, aby zachować ją w dobrym stanie. Dobrym pomysłem jest również przechowywanie biżuterii w płóciennych torbach, aby uniknąć przebarwień.

Brąz to trwały i piękny metal, używany od wieków. Jest przystępny cenowo i nie jest trudny do sfałszowania. Można go łączyć z innymi metalami, tworząc stop o określonych właściwościach.