stół obiadowy

Stół obiadowy to miejsce szczególne dla wielu rodzin. Jest to miejsce, w którym spożywa się najdłuższy posiłek w ciągu dnia i jest to idealne miejsce, aby nadrobić zaległości w najświeższych wiadomościach. Rodzinne obiady mogą być nieco mniej oficjalne niż inne posiłki, a rozmowa może być beztroska lub poważna.

Nowoczesny stół do jadalni przekształcił się z symbolu klasy społecznej w scenę dla wszelkiego rodzaju ludzkich emocji. Niezależnie od tego, czy organizujesz kolację, czy po prostu zabierasz dzieci na kolację, odpowiednie nakrycie stołu może uatrakcyjnić posiłek i sprawić, że doświadczenie będzie przyjemniejsze dla wszystkich.

Pierwszą praktyczną zasadą jest używanie wysokiej jakości srebrnych sztućców. Podczas serwowania zupy łyżka do zupy powinna być schowana w misce, a nie pozostawiana na talerzu. W rzeczywistości łyżka nie powinna dotykać obrusu, dopóki jedzenie nie zostanie podane.

Stół kuchenny jest centralnym elementem domu. To tutaj odrabia się zadania domowe, gra się w gry, a rodzina jest razem. Jest to również miejsce, w którym dzieci lubią jeść i nadrabiać zaległości. To to samo miejsce, w którym gromadzą się dzieci, aby porozmawiać o swoich ulubionych potrawach i wymarzonych wakacjach.

Korzystanie z odpowiedniego rodzaju szkła może wzbogacić wrażenia. Na przykład szklanki na nóżkach są dopuszczalne podczas rodzinnego posiłku. Ale kieliszek do szampana powinien stać za kieliszkiem do białego wina.

Istnieją dwa rodzaje podkładek, które należy wziąć pod uwagę. Możesz użyć tkanych lub melaminowych podkładek. Możesz również umieścić ozdobne serwetki pod widelcem i na środku talerza obiadowego.

Właściwe wykorzystanie zastawy stołowej może pomóc podnieść posiłek i poprawić świąteczny nastrój. Choć może się to wydawać dużo pracy, efektem końcowym jest udany rodzinny posiłek. Najważniejszą rzeczą jest odłożenie rozpraszaczy i skupienie się na jedzeniu. Najlepszym sposobem na to jest wybranie pamiątkowych dań, serwowanie wysokiej jakości srebrnych sztućców i trzymanie na stole niewymagającej konserwacji kompozycji kwiatowej.

Stół kuchenny ma długą historię. W epoce wiktoriańskiej stoły do jadalni były symbolem bogactwa i statusu społecznego. W połowie XX wieku kuchnie z jadalnią zmieniły sposób, w jaki jemy. Producenci zaczęli udostępniać konsumentom kuchnie jadalne, a konsumenci zaczęli doceniać ich zalety.

Harvard Family Dinner Project oferuje listę osób rozpoczynających rozmowy w każdym wieku. Na przykład „Stół obiadowy jest filarem wartości społecznych”, socjolog James H.S. Bossard napisał w 1943 r.

W latach pięćdziesiątych podkreślano znaczenie rodziny nuklearnej. Więcej uwagi poświęcono znaczeniu jednostki rodzinnej, a jadalnia była tego wizytówką. W typowej jadalni z lat 50. szefem stołu jest zwykle ojciec. Po przeciwnej stronie stołu stoi matka.

Stół w jadalni bardzo się zmienił od epoki wiktoriańskiej. Dziś jadalnia jest miejscem spotkań rodzinnych, ale jest też miejscem poważnych rozmów o świecie.