akcesoria do żyrandoli

Żyrandole to piękny sposób na oświetlenie przestrzeni i zwiększenie zainteresowania wizualnego. Ale wybór odpowiedniego żyrandola może być trudny, zwłaszcza gdy jest tak wiele różnych opcji do rozważenia. Od stylu po rozmiar, istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, które akcesoria do żyrandoli najlepiej pasują do Twojej przestrzeni.

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest to, do czego będzie używany żyrandol. Czy będzie głównym źródłem światła, elementem dekoracyjnym, a może jednym i drugim? Jeśli tak, musisz upewnić się, że żyrandol ma odpowiedni rozmiar.

W przypadku jadalni rozmiar żyrandola zależy od kilku czynników, w tym długości stołu i wysokości sufitu. Ogólną zasadą jest dodanie około 30 cali do długości stołu lub około połowy do dwóch trzecich średnicy żyrandola na każdą stopę wysokości sufitu. To dobry punkt wyjścia, ale pamiętaj, że styl i wizualna waga żyrandola mogą również wpływać na ten rozmiar.

Musisz także zdecydować, gdzie powiesić żyrandol. To świetny czas, aby zastanowić się nad układem przestrzeni i przepływem ruchu w pomieszczeniu, a także ilością potrzebnego oświetlenia.

Określanie rozmiaru żyrandola

Rozmiar żyrandola określi wygląd i styl Twojego pokoju. Zbyt duży żyrandol zgubi się w przestrzeni, podczas gdy zbyt mały żyrandol może przytłoczyć pomieszczenie i stworzyć rozpraszający efekt wizualny. Aby uniknąć tego błędu, oto kilka wskazówek i wskazówek, które pomogą Ci określić właściwy rozmiar żyrandola.

– Długi łańcuch jest zwykle używany do mocowania żyrandola. Ten rodzaj oprawy to świetny wybór, gdy chcemy, aby żyrandol dopasowywał się do wysokości sufitu.

Jest to również świetna opcja, gdy żyrandol będzie używany jako oprawa dekoracyjna, a nie jako główne źródło światła. Łańcuch można dopasować do żądanej wysokości i ukryć przewody elektryczne.

To doskonały wybór do przedpokoju lub dużego pokoju, w którym goście będą spacerować pod żyrandolem. Jest to również dobry wybór do kuchni, gdzie można ją zamontować nad wyspą lub stołem w jadalni, aby uzyskać piękny efekt świetlny i styl.

Te oprawy są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i stylach, więc jest coś, co pasuje do każdego schematu dekoracji. Na przykład możesz rozważyć żyrandol w stylu świecy z ozdobnymi detalami lub kryształowe żyrandole, które są efektowne i przyciągają wzrok.

Alternatywnie możesz wybrać styl bębna lub sputnika o szerokim, zaokrąglonym kształcie, który idealnie pasuje do współczesnych przestrzeni.

Możesz także wybierać spośród wielu kolorów i wykończeń, wybierając żyrandol pasujący do wystroju Twojego domu. Możesz na przykład rozważyć wykończenie w kolorze złotym jako uzupełnienie klasycznego projektu lub wykończenie w kolorze czarnym, aby uzyskać industrialny wygląd.